Hangi Akaryakıt İstasyonunu Kullanıyorsunuz ?

Hangi Akaryakıt İstasyonunu Kullanıyorsunuz ?

  • BP

  • Shell

  • Petrol Ofisi

  • Opet

  • Total

  • Lukoil

  • GO

  • Aytemiz

  • Türkiye Petrolleri


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Tuncay19

Özgür Üye
Çavuş
Katılım
21 Mar 2020
Mesajlar
266
Beğeni
242
Konum
Samsun
Araştırdığım kadarıyla benzinde marka farkı yok en fazla katkı maddesi koyuyorlar ki pandemi sürecinde bu katkı maddelerinin birçoğunu dezenfektan üretimi için çıkarttılar son dönemlerde o yüzden hepsi aynı şuan :)
Aynen öyle Hocam. Ayrıca markada olsa istasyondan istasyona değişiyor. Örneğin Emniyete veya Belediyelere veya Üniversitelere vs yakıt veren Marka istasyonlar var ve bunlar yaklaşık %12-13 iskonto ile veriyorlar. Ve siz indirimsiz fiyattan aynı pompadan aynı yakıtı alıyorsunuz :)

İstasyon Markadan daha önemlidir. Markalar istasyona hangi oranda katkı koyulacağını belirleme hakkı veriyor.
Ayrıca Türkiyede çok ciddi kaçak akaryakıt veya denetlenmeyen akaryakıt sorunu var. Marka istasyon dahi olsa kullanılabilir işte o zaman katkı dışında yakıt da değişir. Bunun sebebini burada açıklamak olmaz fakat akaryakıt sektörünü bilen biri olarak bildiğim 1 marka istasyon hariç İndirimsiz yakıt hiçbir zaman almadım. O istasyonda zaten şuan yakıtını değiştirdi marka aynı marka fakat yakıt farklı
 

architect_baki

Özgür Üye
Er
Katılım
18 Ocak 2021
Mesajlar
66
Beğeni
116
Konuyu hortlatıp bende bir eklenti yapayım. Eski aracımıza 7 yıl binip 120 bin km yol yapınca araba ile resmen bütünleşmiştir ve yakıtı seçtiğini çok net anlıyordum.

opetten alıyoruz genelde ama bir çok kişinin dediği gibi istasyon çok önemli. Şöyle anlatacağım.

evime yakın 4 tane opet var. En yakın olanından alınca araç sesli çalışıp bariz net şekilde çekişten düşüyordu ve komşuların bir çoğu buradan enjektörlerini bozdu.

Diğer ikisi sessiz ve performanslı çalışıp menzili biraz kısaydı (20 km falan farkediyordu). Bu arada biri mehmetçik vakfıydı el değişip baska bir petrol oldu. Mehmetçik vakfıyken çok çok iyiydi. Ne zaman şehir dışına çıksam kesinlikle Mehmetçik vakfına uğrarım İstanbul çıkışındaki :)

öbürü ise hem sessiz ve performanslı menzili de iyiydi. Şimdiki aracımızla tam bütünleşemedim ama yine bu aldığım yer daha iyi gibi benzinde de. Diğer aracım dizeldi.
 

smtcglr

Moderatör
Elli5
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
1,304
Beğeni
1,837
Yaş
32
Konum
Beylikdüzü
Shell alıyordum artık artık kredi kartı hangisine puan veriyorsa ondan alıyorum şu aralar Opet mesala
 

yunusaktas91

Özgür Üye
Er
Katılım
28 Tem 2020
Mesajlar
51
Beğeni
121
Dağ başı da olsa Opet bulmaya çalışırım. Shell kullandığım zamanlarda istasyondan çıkarken bile bir performans artışı yaşıyordum ancak artık tercih etmiyorum. Opet’in kendisine ait istasyonlardan birinde çalışan bir arkadaşım en temiz Opet yakıtının Mehmetçik Vakfı istasyonlarında bulunduğunu söylemişti. Otobanı kullanacaksam İstanbul çıkışındaki istasyondan, şehiriçindeysem Viaport Avm’nin yanındaki Opet’ten alıyorum, burası da Mehmetçik Vakfı’na ait.
 
Üst Alt