Detail Forum'dan Neden Kovuldun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omrslhmms

Moderatör
Prof. Mürid
General
Katılım
19 Şub 2020
Mesajlar
3,457
Beğeni
11,073
Yaş
37
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.youtube.com
Herkese merhaba,

Sonunda ben de kovulmayı başardım arkadaşlar, zaten ayağımın tökezlemesi bekleniyordu :) O şirin, bizi kimsenin nereye üye olduğu ilgilendirmez ayakları altında aslında tüm detayforum üyelerini detailforum'dan kovmaya fırsat kollayan bir zihniyet var. Ama bu zihniyet yok olmadıkça ben de susmayacağım, her türlü hak arayışına devam edeceğim. Bu her konuda onlara laf sokarak yapmayı düşünmüyorum. Bu gerçekten bizleri tanımayanlara ve tek işi detay olan adamlara saçma geliyor. Bu nedenle de böyle bir konu açmayı uygun gördüm. Her uğradığınız haksızlığı gelip bu başlık altına yazabilirsiniz.

Peki ben neden kovuldum?

Hepiniz tanırsınız, Tonyukuk07 diye bir arkadaş vardır detay forumlarında, facebook gruplarında ürün satışları yapar. Genel olarak bakıldığında düzgün biridir, ama kabuğunun altı hiç öyle değildir. Geçenlerde @nuriksari Abi bu vatandaşla ilgili bir yazı yazmış, yazının sonunda da çoluğuna çocuğuna karşı rezil etme kendini tarzı bir şey yazıyor. Ben de ne kadar murid bir insansam bunu beğenmişim. Vatandaş da biraz kompleksli, ara ara bana bunu niye yazdın, böyle söylemen yanlış olmaz mı sence gibi düzeltmeleri sever, yine kendine had bularak öyle girmiş konuya, lakin giriş şu şekilde; "kendi kendime söyledim, değmez ama dedim", şimdi bir kere böyle bir mesaj girişi ardından her şeyi duymaya hazır olmanız gerekir karşıdakinden lakin ben yine sağ duyumu korudum, cevap verdim.

Bu arkadaş her cevabında daha da hiddetlenerek sırf Nuri ile aram iyi diye, sırf Nuri'nin onursal başkan olduğu bir foruma üyeyim diye bana ve diğer üye arkadaşlara ağza alınmayacak hakaretler etti. @Topaloglu bir haber ver sana zahmet, gelsin etmedim desin. Ben de ekran görüntülerini çakayım ağzının ortasına. Her mesajda çoğul konuşmalar, yok siz öylesiniz de böylesiniz de bilmem ne :) dedim ki ben bir bireyim, benle ilgili konuş ben de gereken cevapları vereyim, sorunun kiminle ise onla da görüştüreyim. Çoğul konuşup da boş yapma. Bir de uyanık arkadaş sürekli yuvarlak hakaretlerde bulunuyor, ona bile cesareti yok. Düz söyleyemiyor, yalakalar, tasmalı itler, ahlaksızlar, adam değilsinizler havalarda ama hepsi sanki soru cümlesiymiş gibi :) Taktik aldığı belli bir abisinden.

Üzerine bir whatsapp grubu kurarak Nuri Abi ile bunu konuşturmak istedim, çünkü her mesajında o hırsıza söyle, o yalakası olduğuna söyle gibi asılsız iddiaları bilmesi gerekiyordu Nuri Abinin. Bu tabi grupta da sürekli küfür ediyor, bunların da ekran görüntüleri var, şimdi yalan olmasın Nuri Abi de saydırıyor, karşılıklı epey bir saydırdılar, ben de tarafsız bir şekilde dinlemeye çalıştım, her 2 dakikada bir Tonyukuk efendiye bana ürünlerin satın alma faturaların iletmesini hatırlattım ama hep geçiştirdi. Bu şahıs 27 yaşında, ben 36 yaşındayım, Nuri Abi 40 yaşında. Kaç kere uyardıysam da fayda etmedi, kendimi çok zor tuttuğum dakikalardı çünkü tarafsız dinlemek durumdaydım, moderatörlüğümde bir barış imzalanacaktı belki de ancak bu kompleksli ve faturaları ibra edemediği için iddiaların gerçekliğine inandığım arkadaş ile konuşmak bile çok zordu. Siz Nur Abiyi zor sanıyorsanız bir de Tonyukuk ile tersleşmeyi deneyin :)

Adam takmış ben tükürdüğüm yalamışım, benim için detailforum bitti demişim de neden gidip detailforum'da yazıyormuşum :D bir de geometri yoksunu, 360 derece döndün diyor bana :) Tabi forum artık bunlara kaldığı için istediklerini de diyebilirler.

Ben de bu konuşmalara istinaden adaletlerinin olmadığını bildiğim halde admin Murat ve admin Pro'ya mesaj attım. Tonyukuk efendinin mesajlarında geçen hakaret sayılabilecek kelime ve cümleleri işaretledim ve gereğinin yapılmasını istedim.

En sevdiğim Admin Murat mesajı attığımda onlinedı lakin iyi hazırlanarak cevap vermek istedi diye tahmin ediyorum çünkü cevabı bir kaç saat sonra verdi. Zira iyi hazırlanılmış, üzerine düşünülmüş bir mesajdı. Nereden mi anladım? Belki işi vardı o an? Olabilir tabi, ancak sonrasında attığı mesajlardaki hazır cevapsızlık ve hakarete başvurması onu ele verdi.

Kendisi benim şikayetimi değerlendirmek yerine her zamanki gibi taraf olarak bana 3 madde belirtti.

1-Benim hakkımda da milleti whatsapp üzerinden detayforuma davet ettiğime dair şikayetlerin mevcut olduğu söyledi.

Ben de dedim ki eğer bununla ilgili bir kural varsa uygularsın, ben en azından senin gibi şerefsiz deyip de sonradan demedim diye kıvırmıyorum, neden davet etmeyeyim? @Shirb13 ile arasında geçen bir konuda İbrahim ve bana şerefsiz dedi, bunu hem ibrahim biliyor, hem de gruba atılan üstü çizilerek bazı satırları karartılmış olan bir ekran görüntüsünden de okunabiliyor. İbrahim kendi kovulma hikayesinde anlatır.

2-Birilerinin gerçek yüzünü bilmezken üye olduğum forumlara takmış, dedim ki eğer istiyorsan sana üye olduğum forumlar sıralı listesi'ni ileteyim, sen karar ver hangilerine girebileceğime. Keşke dedim size inanıp güvenip burada kalmak yerine Nuri'nin peşinden çok önceden gitseymişim.

3-Detailforum'da rank rank derken başka yerde murid olmuşum, ekran görüntüleri varmış :)

Her fırsatta detayforum'u takip etmediğini bilgisi olmadığını söyleyene de bakın :) Her şeyden haberi var maşallah.

Rank olayı da şudur arkadaşlar, bir gün çıktılar dediler ki prof detaycı ünvanı sadece bizim seçtiklerimize verilecek, kendi yandaşlarına, kankalarına dağıttılar. Ben de dedim ki bu yanlıştır, bir algoritma ile verilmelidir. Burada prof yazması insanı gerçekten prof yapmaz, ya da amatör yazdı diye prof adam amatör olmaz. Bu forumdaki aktifliktir, bunu simgeler dedim. Ve İbo ile Hurşid @Mentalfeed için rank verilmeliydi, sizin verdiğiniz bir çok kişinin hak etmediğini düşünüyorum dedim. Bana admin Pro dedi ki Ömer hocam özelden yazar mısın bana kim hak ediyor kim hak etmiyor sence diye. Ben de yazdım kişileri. Bunların arasında @Endotown Enes de vardı. Nedeni ise şu, çok az ve ara sıra aktif olması, yoksa kimsenin detayına laf edebilecek ne geçmişim var ne kapasitem. Ben profesyonel olarak Yazılım Mühendisiyim, süper über polisaj yapan arkadaşları kod yazmaya beklerim :) Bu benim hobim, ancak foruma günümün çoğunu veriyorum ve aktiflik sağlamaya çalışıyordum. Neye göre kime göre prof oldular açıklayın o zaman dedim. Zira Kullanıcılar kısmına girin ve bir bakın sıralamalara, aktifliği görürsünüz. Neyse bu konu kapandı, kafalarına göre dağıttılar devam ettiler. Ha şöyle de bir şey var, bir kaç yöneticiye sordum, bundan haberiniz var mı diye, yok dediler, Ahmet'e soruyorum, 13 kişi ortak karar aldık diyor :)

Devamı var;
 
Son düzenleme:

omrslhmms

Moderatör
Prof. Mürid
General
Katılım
19 Şub 2020
Mesajlar
3,457
Beğeni
11,073
Yaş
37
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.youtube.com
Neyse günlerden bir gün Enes ile konuştuk durumu anlattım ona benden duy dedim böyle böyle bir şey olmuştu. Üzerine Enes detayforum'a üye olunca admin ahmet mesaj atmış, koparılan çiçeklere sen de mi katıldın? Yanına gittiklerin senin prof olmadığın düşünüyor diye beni ispiyonluyor aklınca. Sen iyi kötü bir forum adminisin üyeyi üyeye ispitlemek nedir? Hiç mi etik nedir bilmezsiniz?

Neyse konu dağılmasın, admin Murat Bey kendi laflarını soktuktan sonra şikayetimi dikkate alarak madde madde bana laf sokma çabasına devam etmiş, yalaka kelimesine bile mecazi kullanım diyecek kadar gözü dönmüş :) Neyse ki zibidi kelimesinden dolayı Tonyukuk efendiye 3 gün uzaklaştırma vereceğini iletmiş. Nitekim 3 saat sonra falan yasağını iptal ettiler :) Şuan bakarsanız aktif olmalı Tonyukuk hesabı.

Ben de terbiye sınırları içinde ve onun yaptığı gibi cambazlıklarla cevaplarını verdim. Ne bir hakaret ne bir küçük düşürme, hiçbir şey yoktu. Aynı onun tonunda, onun yaptığı gibi.... Muhtemelen yediremedi ve beni de uzaklaştırdı. Son bir mesaj atmış, ben daha cevap vermeden beni engellemiş :)

Bel altı bir şekilde, bana değil bir başka arkadaşımıza hakaret ederek mesajı sonlandırmış. Bu ettiği laf için cinayet işlenir, o kadar söyleyeyim, ailevi bir mesele olduğu için paylaşamıyorum özür dilerim.

Ben de kendisine ertesi gün whatsapptan ulaştım, buradan engellememişsiniz Murat Bey dedim. Gerek duymadım dedi :)
2 havlu 3 wax için birisine edilecek hakaret mi o söylediğin dedim? Yakışır mı kan davalı mısınız dedim? Arkadaşlarına söyle diye bir cümleye başlıyordu, engellerini kaldır sen söyle dedim. Herkes kendisine yakışanı yapar dedim, ve muhattabım değilsin diyerek engelledim kendisini.

Yani beni muhtemelen admin Murat ile laf dalaşım nedeniyle kovdular :) Ama vicdanım rahat, ne bir hakaret ettim, ne de eline bir koz verdim :)
Takmışlar forumda bir daha yazmam deyip de yazmama :) Bahanelere bak :)

Ufak da bir adaletsizlik fitilinin ilk ateşlenmelerinden bahsedeyim. İlk banımı yediğimde 23 yaşındaydım :D Şaka bi yana;
Stokları serelim'de bir şişe paylaşmıştım, bu şişe hakkında arkadaşlar nasıl fıslatıyor ters dönünce akıyor mu vs diye sorular sordular. Ben de cevap verdim, dedim böyle böyle, şak bana 3 gün uzaklaştırma. Sebep? Stokları serelim başlığını muhabbet başlığına çevirmişim. Derken 3 gün doldu bakıyorum benzer davranışları herkes yapıyor tık yok :) O zamanlar sadece detailforum üyesiyim, bana kıl olmalarını gerektirecek herhangi bir bilinen neden yok. Neyse sordum bazı mod arkadaşlara, daha önce 10 kere uyarılmışım öyle söylediler. Ben 10 kere uyarıldıysam ispat edilsin ben forumu terk edecem dedim ses çıkmadı. Çünkü yok öyle bir şey. bir kaç kere uyarma oldu hatırlmıyorum ama ben bunları hep şey sandım, hadi beyler konuyu meşgul etmeyin :) Bana bu birinci uyarın 3'te banlarım dense zaten dikkat ederdim. Neyse şeriatın kestiği parmak acımaz dedik devam ettik.

Sonra bazı modların da yer aldığı bir whatsapp grubunda konuştuğumuz bazı şeyler birilerine yetiştirilmiş. O sırada bir mod vatandaş da gaza gelip hakaretler saydırmış, sonra silmiş. Abileri sildirmiş. Ben de o silinen ekran görüntüsü üzerinden laf attım, hakkını vereyim yürekli bir arkadaşmış, sineye çekmeden cevap verdi, tabi yine hakaretler eşliğinde. Tabi yazılanlar anında silindi, operasyon arka plandan yürütüldü. Ne oldu sonucunda? Bana forumun ortasında hakaret eden mod arkadaşın modluğu elinden alındı. İkimize de forumdan 9 gün uzaklaştırma verildi. Bana neden verildi derseniz, silinmiş bir iletiyi alıntılamışım, sebep bu :) Neyse bu arkadaşa modluğu geri verilmiş, sevindim. Forum ortasında yönetici sana hakaret ederse ödül gibi 9 gün uzaklaştırma, ama sen whatsapp gruplarından birinde bir yöneticiye söz söylersen sürekli ban :) Adaletlerini sevdiklerim.

Bu kısmı İbrahim anlatacaktır, kendi hikayesi ben girmeyeyim. @Shirb13

Peki sen neden kovuldun?
 

brk

Moderatör
General
Katılım
13 Şub 2020
Mesajlar
1,757
Beğeni
2,641
Yaş
34
Konum
Manisa
İyi ki buradaki herkes banlanmış da böyle bir ortama vesile olmuş :) benim kısa ve net hikayem Tonyukuk07’yi özel mesaj ile bu foruma davet ettim bu sebeple kovuldum (amacımız zaten davet etmek değildi 😁)
 

Fatihkandemir

Özgür Üye
Çavuş
Katılım
15 Şub 2020
Mesajlar
268
Beğeni
618
Yaş
33
Konum
İstanbul/Küçükçekmece
Babacım araba yıkıyoruz altı üstü :)
Kahrolsun emperyalizm, yaşasın hakların kardeşliği. (Kendimi toplu sözleşmede sandım)
Senin başlandığında şok olmuştum, adam bu kadar aktif sebebe bak demiştim.
belki bu yazıcaklarımdan benide atarlar ama önemli değil.
Ticaret hane gibi olmuş içerisi, hep satış konusu. Abi fazlalıklara diye ilan var, üreticisinde bu kadar ilan yok. Bir tane uygulama yok, kimisinin umrunda olmaz bu durum kimisine batar.
Neyse ya salla bakın keyfinize
 

Fatihkandemir

Özgür Üye
Çavuş
Katılım
15 Şub 2020
Mesajlar
268
Beğeni
618
Yaş
33
Konum
İstanbul/Küçükçekmece
Zamanında CG davlumbaz fırçası getirdiler, sipariş verdim. Sipariş vermeden öncede satıcıya sordum gönderiyorsan elimdeki fırçayı satıyorum diye, tamam gönderiyorum satabilirsin dedi. Sanırım 2 gün sonra fırça kalmadı hocam bir daha ki sevkiyatta çözelim bu işi dedi tamam diyip konuyu kapattım. Kaç ay oldu ne arayan var ne soran var.
 

Shirb13

İç Detay Uzm.
Sinek Avcısı
Özgür Üye
General
Katılım
30 Tem 2020
Mesajlar
2,102
Beğeni
8,085
Konum
Tekirdağ
Arkadaşlar benim hikayemde bu yazılanlardan ayrı olarak düşünülemez tabii extrası olarak (@UrTR) :p @omrslhmms abi nerede ben orada :D

Gelelim konuya burada mevzuları bağlayabilmeniz için bilmeniz gereken bazı kısımlar var, öncelikle beni forumdan manen uzaklaştıran çeşitli ikili ve çıkar ilişkilerine şahit olmam oldu. Bilenler bilir, benim bir kil mevzum var. 100 gr'lık kili 150 gr diye birde sözde indirimli şekilde bize sattılar. Ben 100 gr olarak gelince bunu sorguladım özetle adam bana buna takılan bir tek sen varsın dedi, yani düzülen herkes memnun ama bir ben sıkıntı çıkarıyorum. Bende buna WP'de dolandırıcısın dedim konuyu foruma taşıyacağımı düzenbazlığını herkes görsün dedim, satıcı da sen forumda konuyu aç bak ben ne yapıyorum dedi (meğer zaten hepsini avucunun içinde döndürüyormuş) ben konuyu açtım, cevap olarak bana satıcı tarafından kına yak dendi. Satıcı şahsa da 3 gün ban verildi. Arka planda bana bu adamın "bir kaç tahtasının eksik olduğu" bundan mütevelli güzel indirimler yaptığını ve forum üyelerinin bu ekonomik avantajı kaybetmemesini istediklerini dolayısıyla adama çok sert yapmadıklarını ve onu kaybetmek istemediklerini söylediler. Bu sırada da yine ismi geçen forum adminin detailturkey'den birlikte geldikleri ve kendilerini eski tayfa diye adlandırdıkları bir arkadaşı lafa karıştı ve kabaca bizim bir şeyden haberimiz olmadığını aydansı ile ilgilenen birilerinin gazına geldiğimizi falan bahsetti. Burada şunu öğrenmiş oluyoruz; bir çekirdek kadro var, üzerine gelenler ne kadar uğraşırsa uğraşsın, ne kadar katkı sağlarsa sağlasın Yeni Tayfa olarak kalacak.

Neyse tabi bu vesileler ile forumdan iyice soğudum gel zaman git zaman ben paylaşımları bıraktım artık sadece yazılanları okuyup kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Aradan biraz zaman geçtikten sonra bu rank sisteminde ki güncellemeyi gördüm, gerek yapı gerek okuduğum bölümle de alakalı, (ülke yönetiminde gördüklermizin de etkisi ile) bir erkin yani otorite sahibinin gücü kendi insiyatifine aldığını görünce ne kadar cozuttuğunun farkındaydım ve direk bunu sorgulamak adına WP grubunda ki sözde aile bireylerine konuyu açtım (onlardan değil aile bireyi çürük domates dahi olmaz). Sonrası @omrslhmms abinin anlattığı kısımla ortak bir farklılık yok. Tabi konu foruma taşındı ilgili konu altında tartışılıyor vesaire, ben gözlüyorum ki yöneticiler online ama yazılan çizilen bir şey yok. Eski tayfadan biri gelip bir yorum yaptı ve bende cevabını yapıştırdım sonra baktım adı geçen forum admini geldi, ne yazdığını hatırlamıyorum birşeyler zırvalamış. Bende bunu görünce WP grubundakilere yazdım ki: adam konuşması yazması gerektiği zamanda ortada yok ama arkadaşlarından biri cevabı alınca nasıl yırtık dondan fırlayıp ortaya çıkıyor yazdım. Bunu tabi laf taşımayı pek seven yalamacı ajan tayfa hemen yönetim gruplarında paylaşıyorlar. Bana arkasından hemen bir telefon "sen kimsin lan şerefsiz bana bunu diyorsun, o Ö. şerefsizine de söyle onunla da görüşeceğim" deyip ben sen ne diyorsun vs vs derken telefonu kapatıyor ve bunun üzerine banned ! Tekrar aradığımda da telefonları açmadı, WP'den yazdıklarımı da cevaplamadı öyle kaldı.
 

omrslhmms

Moderatör
Prof. Mürid
General
Katılım
19 Şub 2020
Mesajlar
3,457
Beğeni
11,073
Yaş
37
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.youtube.com
Arkadaşlar benim hikayemde bu yazılanlardan ayrı olarak düşünülemez tabii extrası olarak (@UrTR) :p @omrslhmms abi nerede ben orada :D

Gelelim konuya burada mevzuları bağlayabilmeniz için bilmeniz gereken bazı kısımlar var, öncelikle beni forumdan manen uzaklaştıran çeşitli ikili ve çıkar ilişkilerine şahit olmam oldu. Bilenler bilir, benim bir kil mevzum var. 100 gr'lık kili 150 gr diye birde sözde indirimli şekilde bize sattılar. Ben 100 gr olarak gelince bunu sorguladım özetle adam bana buna takılan bir tek sen varsın dedi, yani düzülen herkes memnun ama bir ben sıkıntı çıkarıyorum. Bende buna WP'de dolandırıcısın dedim konuyu foruma taşıyacağımı düzenbazlığını herkes görsün dedim, satıcı da sen forumda konuyu aç bak ben ne yapıyorum dedi (meğer zaten hepsini avucunun içinde döndürüyormuş) ben konuyu açtım, cevap olarak bana satıcı tarafından kına yak dendi. Satıcı şahsa da 3 gün ban verildi. Arka planda bana bu adamın "bir kaç tahtasının eksik olduğu" bundan mütevelli güzel indirimler yaptığını ve forum üyelerinin bu ekonomik avantajı kaybetmemesini istediklerini dolayısıyla adama çok sert yapmadıklarını ve onu kaybetmek istemediklerini söylediler. Bu sırada da yine ismi geçen forum adminin detailturkey'den birlikte geldikleri ve kendilerini eski tayfa diye adlandırdıkları bir arkadaşı lafa karıştı ve kabaca bizim bir şeyden haberimiz olmadığını aydansı ile ilgilenen birilerinin gazına geldiğimizi falan bahsetti. Burada şunu öğrenmiş oluyoruz; bir çekirdek kadro var, üzerine gelenler ne kadar uğraşırsa uğraşsın, ne kadar katkı sağlarsa sağlasın Yeni Tayfa olarak kalacak.

Neyse tabi bu vesileler ile forumdan iyice soğudum gel zaman git zaman ben paylaşımları bıraktım artık sadece yazılanları okuyup kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Aradan biraz zaman geçtikten sonra bu rank sisteminde ki güncellemeyi gördüm, gerek yapı gerek okuduğum bölümle de alakalı, (ülke yönetiminde gördüklermizin de etkisi ile) bir erkin yani otorite sahibinin gücü kendi insiyatifine aldığını görünce ne kadar cozuttuğunun farkındaydım ve direk bunu sorgulamak adına WP grubunda ki sözde aile bireylerine konuyu açtım (onlardan değil aile bireyi çürük domates dahi olmaz). Sonrası @omrslhmms abinin anlattığı kısımla ortak bir farklılık yok. Tabi konu foruma taşındı ilgili konu altında tartışılıyor vesaire, ben gözlüyorum ki yöneticiler online ama yazılan çizilen bir şey yok. Eski tayfadan biri gelip bir yorum yaptı ve bende cevabını yapıştırdım sonra baktım adı geçen forum admini geldi, ne yazdığını hatırlamıyorum birşeyler zırvalamış. Bende bunu görünce WP grubundakilere yazdım ki: adam konuşması yazması gerektiği zamanda ortada yok ama arkadaşlarından biri cevabı alınca nasıl yırtık dondan fırlayıp ortaya çıkıyor yazdım. Bunu tabi laf taşımayı pek seven yalamacı ajan tayfa hemen yönetim gruplarında paylaşıyorlar. Bana arkasından hemen bir telefon "sen kimsin lan şerefsiz bana bunu diyorsun, o Ö. şerefsizine de söyle onunla da görüşeceğim" deyip ben sen ne diyorsun vs vs derken telefonu kapatıyor ve bunun üzerine banned ! Tekrar aradığımda da telefonları açmadı, WP'den yazdıklarımı da cevaplamadı öyle kaldı.
Hala bana şerefsiz demediğini iddia ediyormuş, ajan tayfa iletti, benden mi korkacakmış, neden yalan söylesinmiş. Yukarıdaki konuda bahsettiğim üstü çizili ekran görüntüsünün çizili olmayan halini gönderip iddialarını savunmuş. Ekran görüntüsünde şerefi olan arkamdan konuşmaz yazmış. Bunların ne kanundan ne insanlıktan haberi yok, birine bir hakareti direk etmekle itham etmek arasında bir fark yoktur.
 

UrTR

Özgür Üye
General
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
1,160
Beğeni
1,782
Yav hacılar hâlâ şunları insan yerine koyup kafaya takıyorsunuz. O forumun adminlerinin ne ciğersiz olduklarını bilmiyor musunuz?

Konu açmışsınız bide uzun uzun yazmışsınız bunlar için bu zahmete ve zaman kaybına değmez.


Nuri abi orada banlandıktan ben zymöl toplu alımımızım fotoğrafını çeyiz konusunda paylaştığım için ban yedim. Daha öncesinde o konudaki görselde etiketlediğim herkesi etiketleyip ayağınızı denk alın denmişti, sonra nuri abi adına açılan konuya çarşaf gibi cevap yazarken ban yedim.
 

karadag

Moderatör
The Kasa
Albay
Katılım
18 Şub 2020
Mesajlar
812
Beğeni
1,404
-Tonyukuk07 tarafından satılan ürünlerin maliyetini fazla didikledim. Black friday indiriminden alınmasına rağmen, normal satış fiyatları üzerinden hesap yapılıp kol gibi geçirilmesine başkaldırdım.
-Klin ve ingiltere ortak alımı için başlık açtım. Mürid, "kasa", ajan, yancı ilan edildim. (Aynı ürünleri başkası da sattığı için ve fiyatları uygun tuttuğumuz için de ayrı sıkıntı oldu, Nurinin mallarını satıyorsun denildi).
-Sodyum Hidroksit korumaya zarar verir mi diye sordum. Malum Ceviz V2 içeriyordu :) Büyük markaların elinde olsa dünyada satış rekorları kıracak bir ürünü karalamışım meğer. Divortex yıllardır pek ilerleyemiyor o formülle, sulandırınca da sonuç değişmiyor :)
 

multispace

Moderatör
Viktooor
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
1,008
Beğeni
3,134
Yaş
32
Konum
Samsun/Bafra
Şunu da söylemek istiyorum.

*** Murat efendi, Ankara Esenboğa havaalanına gelip bizzat hususi olarak ziyaretine geleceğim.( çay kahve içeriz senle ) Bakalım arkamdan vurduğun belaltı cümlelerin sadece bir tanesini dahi yüzüme söyleyebilecek misin ? Arkamdan laf söylüyorsun , Seni telefonla arıyorum açmıyorsun. Çocuk gibi aramayı reddedip engellemeyi çok iyi beceriyorsun. Bu postu mutlaka okuyacaksın eminim. Numaram 0553 461 33 22. Sen çağrı at ben seni ararım. 2 dakika delikanlı ol ben sana parasını cebimden verecem. Azıcık delikanlıysan gün saat dakika hiç fark etmez bekliyorum. Normalde çakallarla işim olmaz fakat sen şansını ciddi anlamda zorladın.

He son birşey de ekleyeyim : o mesajda yazdığın ve beceremediğimizi iddia ettiğin fiil varya, hani forumdan atma sebebin, onu da bizzat tecrübe eder kendin görürsün. Gerçek hayat klavye arkasından çok farklıdır, bir uğrayıp hatırlatayım sana bizzat.
 

TanjuYildizhan

Paşa
Özgür Üye
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
1,567
Beğeni
2,926
Yaş
33
Konum
Ağrı-Zonguldak
madem konu açılmış ben de yazayım bişiler. aslında neden banlandığımı net bilmiyorum ama tek şüphelendiğim konu var onu da aktarayım. o foruma araştırmalar yaparken üye oldum. sonrasında @moondance emreden foam lance siparişim oldu o arada meslektaşım murat @multispace ile tanıştım. murat banlandıktan sonra moondance emre benim murat ile irtibatım olduğunu biliyordu. bi gün bana wp aracılığı ile aynı araç grubundan bir arkadaş irtibat kurdu.(hiç bir forumla alakası yok) foam lance sordu. ben de özelden @moondance emreye foam lance var mı satıyor musun dedim. beyefendi artık görüşmek istemediğini falan söyledi. şaşırdım ama üstelemedim. meğerse ben bunu sorduktan bir gün öncesinde tesadüfen fark ettim ki @nuriksari abi foam lance var mı diye yazmış detailturkey forumunda. benim sormam da üste gelince bu .... sandı ki ben bunu @nuriksari abi için sordum. benim zoruma gitti tabi bu. vp engellemiş. ben de malum forumdan buna sana hakkımı helal etmiyorum eğer bu sebeple bana yazma deyip engellediysen dedim. neyse sonrasında bişi yazılıp çizilmedi. bi iki gün sonra baktım ki banlanmışım. olay bundan ibaret. Foruma aykırı bişi var mı acaba burada. olmasa da onlar için önemi olmadığını @Shirb13 İbrahim'in dediği gibi belli kişilerin tekeline girmiş bir forum orası. üyeleri maalesef birer müşteri potansiyeli olarak görüyorlar. foam lance ile alakalı bunu @nuriksari abinin adına istemediğimi kanıtlıyorum. aşağıya vp yazışmasını ekliyorum.
3769

3770

bu da aynı saatlerde @moondance emreye yazdığımda verdiği cevaplar. takdir sizin.

3771

3772

3773
 

hasanaco

Özgür Üye
Er
Katılım
17 Kas 2020
Mesajlar
78
Beğeni
126
Bende biseyler yazmak isterim.bence kimse icin kendinizi uzmeyin.bende ordan malum kisiden kazik yedim.cok birsey degil ama ayip denen seyler var.kimse parayi kolay kazanmiyor.burasi guzel bir forum insallah daha iyi olur.

Dürüst adam sallanir,ama asla yikilmaz.

Saygilar.

RMX1921 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

omrslhmms

Moderatör
Prof. Mürid
General
Katılım
19 Şub 2020
Mesajlar
3,457
Beğeni
11,073
Yaş
37
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.youtube.com
Bende biseyler yazmak isterim.bence kimse icin kendinizi uzmeyin.bende ordan malum kisiden kazik yedim.cok birsey degil ama ayip denen seyler var.kimse parayi kolay kazanmiyor.burasi guzel bir forum insallah daha iyi olur.

Dürüst adam sallanir,ama asla yikilmaz.

Saygilar.

RMX1921 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hasan Bey isim ya da nick verebilirsiniz. Burasi ozgur bir forum kisi gelip kendini savunarak yapmadim diyebilir her zaman.
 

hasanaco

Özgür Üye
Er
Katılım
17 Kas 2020
Mesajlar
78
Beğeni
126
Hasan Bey isim ya da nick verebilirsiniz. Burasi ozgur bir forum kisi gelip kendini savunarak yapmadim diyebilir her zaman.
Benim isim vermememin sebebi giybet olmasin diye.yoksa cok sukur kimseden cekindigim korktugum yok Allahima cok sukur.degersiz ve gereksiz insanlar icin kendinizi uzmeyin.herkez kendine yakisani yapar.

RMX1921 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
5,727
Beğeni
15,596
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Benim isim vermememin sebebi giybet olmasin diye.yoksa cok sukur kimseden cekindigim korktugum yok Allahima cok sukur.degersiz ve gereksiz insanlar icin kendinizi uzmeyin.herkez kendine yakisani yapar.

RMX1921 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gıybet arkadan konuşunca olur, gıyabında olur veya dur ben atim ortaya birşey deyip uydurunca olur. :) Burası herkese açık üye alımı için email doğrulaması yok, direkt üye olabilir bahsi geçen kişiler biz direkt isim ve kullanıcı adı hep verdik zaten hepsi satır satır okuyor burada yazılanları. Cevap hakları da elbette var, doğru birdir bellidir. Mesaj da silinmez burada üye de kovulmaz terbiye sınırını aşmazsa. Gel görelim ki bu 3-5 zibidi burdan yazılanı okur ama arkamızdan konuşur anca. :) Hee hatamız varsa da biz burdayız, anlatırlar dinleriz özür dileriz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt