DETAİLFORUM Nurettin Paranoyası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Öncelikle herkese selamlar ve böyle bir konu açarak forumu biraz konu dışına kaydırdığım için şimdiden kusura bakmayın diyorum ama malesef bu artık zaruri olmuştu. Buradaki çoğu üyenin de bildiği üzere malum forumdan yaklaşık 3 ay gibi bir süre önce İngiliz bir tedarikçinin açtığı dolandırıldım diye benim hakkımda açtığı bir konuda 4-5 belli kişinin sürekli bana hakaret, iftira ve suç unsuru içeren kelimeler kullanılması hatta adresimin paylaşılıp hedef gösterilmem sonrası düzeni bozuyor forumda istemiyoruz denilerek atıldım. Akabinde bu haksızlığa karşı özel bir whatsapp grubunda bu suçları işleyen kişileri belirterek kendileri hakkında ki fikirlerimi ses kaydı olarak yolladım ve bu kayıt onların eline geçti fakat nedense bu gerçeği bile çarpıtarak forum yönetimine küfür etti biz de forumdan attık diye lanse ettiler. Kimsenin yüzüne söyleyemeyeceğim şeyleri arkasından konuşmam, bana yapılan karalama kampanyası ve o kadar suç içeren hakaretlere rağmen forumda tek kelime saygısız laf yazmadım heryerin bir adabı vardır diyerek. Orada ne kadar mesaj dıruyor hangileri silindi hangileri tutuldu bir fikrim yok ama mesaj silinmesi bu suçu işlediğiniz gerçeğini de değiştirmez. Konuya detaylı girmeyecem zaten İngliz satıcı derdini şikayetini belirtti ve parasını peşin aldığı ürünler için dolandırıldığını beyan etti. Yaptığı satış ve ödeme bilgileri orada kayıtlıdır gerekli yerlere şikayet ederek hakkını arayabilir ama bu kimsenin orada bana dolandırıcı, gaspçı, Türklerin gururunu yere düşürdün gibi çirkin ithamlarda bulunmalarını gerektirmez. Naçizane tavsiyem kendi rızanız ile para iadesi yaptı iseniz olayı çarpıtıp ağlamamanız yönündedir zira ben alıcı olarak, İngilteredeki bir satıcıyı teknik olarak dolandıramam ve bu konu forumda tartışılacaksa da ifadelere dikkat etmek gerekir. Kim ne yazdı tekrar etmeyecem ama aynı konuda forum kurucusu ve yöneticisi @onurçiko Onur Bey in hiç alakasız forumda konusu dahi olmayan bir satış konusu hakkındaki mesajına anlam veremedim ve yarın konu açıp belge sunun yoksa ben sunayım dedim fakat malum kısmet olmadı. Kendisinin mesajı virgülü noktasına dokunmadan şu şekilde.

338

Forumda satışı olmayan bir konu, kendisini hiç ilgilendirmeyen bir konu, sadece karalamak için en iyi niyetle kulaktam dolma bilgi ile yazılmış bir mesaj. Ne kadar çirkin ve provoke amaçlı ve daha acısı yalan. İşin doğrusu ben Zymöl wax getirttim Amerikadan ve kendi whatsapp grubumdaki arkadaşlarım ile paylaştım. @onurçiko Onur Beyin forumunda konu açmadım ama kendisi üstüne vazife olmayan bir konuyu alakasız bir konuda bana dolandırıcı diyerek suç işlediği bir konuda dile getirdi. Bir yerden birşeyler alırken kendisinden izin alacak halim yok, hesap verecek halim yok, fakat belgeleri aşağıda paylaşayım gerçi ürünleri paylaştığımız kişiler biliyor ama o da öğrensin. Zymöl Titanium maliyeti 485TL çıktı ve 525TL ye 550TL ye alan arkadaşlarımız oldu hatta son 1 tane başa birisi için ayırdığım vardı Zymöl Cream ile beraber o vazgeçince, Titaniumu 450TL ye Cream i de 275TL ye verdim ( Cream maliyeti 320TL). ürün paylaştığım yani Onur Bey in iması ile kandırdığım yalan söyleyip kazıkladığım arkadaşları da etiketleyeyim belki söyleyecek lafları olur, en azından konu tüm gerçekliği ile burda dursun ki yalan ve iftira konuşanlar doğruları bilsin. Toplamda 10 kalem ürün aldım 100usd kargo 120 dolar gümrük ödedim.

339340341

Ürün paylaşımı yaptığım arkadaşlar @HiLTi @UrTR @brkgok @FuckTheFuelEconomy @Hamza35 @Abdullah @Basri Amca @Bodrum48 @akhisar. Kandırıldığını, yalan söylediğimi düşünen varsa buraya yazabilir, bir mağduriyet ya da sorun varsa gideririz karalama kampanyasına ya da yalana iftiraya gerek yok @onurçiko Onır Bey. 40 yaşında insanın, forum yönetici ve kurucusu olarak yazdıklarına daha dikkat etmesi gerekirdi diye düşünüyorum tabiki ben akıl veremem haddime değil, lakin şahsım hakkımda bu kadar rahat yalan konuşmak en basit tabir ile yakışık almaz. Kendisi de foruma davetlidir gelebilir mutlu oluruz çok iyi detaycı ve uygulamacıdır aramızda görmek isteriz bu konu hakkında da yazabilir. Hiçbir mesaj keyfi olarak burada silinmez, üyeler kovulmaz saygı korunduğu sürece. Burası özgür detaycıların forumu
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Bakalım @onurçiko Onur Bey bu konuda ve ben kendi forumlarından atıldıktan aylar sonra hala benim hakkımda ne mesajlar yazmış belki cevap hakkım vardır kullanma gereği duyarım. Diğer türlüsü çok da etik olmaz, forumda hakaretler et, iftira at, forumdan at sonra bize küfür etti zaten deyip karalama kampanyası yap aylarca algı yarat 4-5 kişi birleşip ama bu kişi suspus otursun, tüm bunlara seyirci kalsın foruma giremeyip izleyici olarak kalsın. İşte bu etik değil. Ben 39 yaşındayım, belli bir hayat standartım ve dünya görüşüm var, 2 tane oğlum, 1 tane yolda ve 4. evlat olarak da burası var. Detay hobim yüzünden kimse ile kötü olmak istemem zaten gereksiz ve anlamsız olur, fakat olay bu noktaya gelir ise tüm hukuki ve insani haklarımı ararım sonuna kadar.

342

Onur Bey ben adamı dolandırmadım bu kendisinin iddiası ve gerekli şikayetleri yapacaktır, banane deyip de bunu sürekli forumda bugün dahi konuşulmasına izin vermeniz üzücü. Waxları kutuya attığıma sizi inandırmak mecburiyetim yok, inanmasanız bile saygılı olmak mecburiyetiniz var. Forumunuzun da böyle olduğunu bilsem inanın girmezdim, o kadar emek harcamazdım, 2000 mesaj atıp 1500 like aldığım zamanı daha verimli geçirirdim, ama ben sizin biz bir aileyiz tek düşüncemiz üyelerimizin çıkarı diğer forum gibi ticari değiliz dediğiniz için foruma sarıldım keza detayı özlemiştim böyle bir yer ilgimi çekmişti. Bilenler belki vardır ben 10 sene önce skodaturkey forumu varken de detayın içindeydim, tek derdim odak noktam sizlerle tanışma buluşma vesilem bu. Tabiki forumunuz bensiz batmaz, umarım herşey gönlünüzce olur lakin lütfen haddinizi aşıp şahsıma itham ve hakaret etmeyiniz beni attığınız forum ortamında. Benimle ilgili bir sıkıntınız, şikayetiniz, yarattığım mağduriyet ya da hata varsa yüzyüze çözülür çoğu defa söyledim adres verdim telefon no verdim fakat konuşacak bişi yok deyip klavye arkasından devam ediyorsunuz. Ben size yakıştıramıyorum, lütfen bugün bir başlangıç olsun tatsızlıklar devam etmesin.
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
343

Onur Bey umarım aynı konudaki bu mesajlarınızı silmişsinizdir. Waxları gasp etmek deyimi bir sanal suçtur kullandığınız üslup sebebi ile. Benim ürün almam mümkün mü satıcıya para göndermeden? Kendisi iade etti sonra da konuyu başka yerlere çekti, sizin yorumunuz kendinize aittir elbet ama hem sizi ilgilendirmez benim alışverişim hem de kullandığınız kelimelere dikkat etmeniz gerekir. Ben size de birkaç ürün yolladım istediniz, hatta Dubaiden Zymöl ürünleri de getirdim sizin için, aynı durumda aramızda bir sıkıntı olsa idi ürünler ile ilgili kargoda ve ben size para iadesi yapıp kusura bakmayın gelirse ürünler sizde kalsın ücretsiz deyip sonra siz bana ürünler geldi dediğinizde parasını verin o zaman deyip küfür ve tehdit etsem ertesi günde forumda Onur Bey beni dolandırdı diye konu açsam orada da insanlar size hakaretler yağdırsa yanlış olmaz mıydı? 20cm, şu bu başka bişi kim söylediyse lütfen kendisine sorun benimle alakalı olmayan şeyleri de bana yıkmayın. Klavye arkasından değil yüzyüze sorarsanız daha verimli olacaktır şahsi fikrim.
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Onur Bey in son 3 mesajına daha bakalım madem hala yazmaya devam ediyor.

346

344

345

Onur Bey ben Alican arkadaşımızı hayatımda hiç görmedim, 15 gün önce detay üzerine sohbet için whatsapp grubumuza katıldı hani sizi de çağırdığım, her defasında orda bizim hakkımızda konuşuyorsunuz dediğiniz için başkaları vasıtası ile değil de direkt görün konuşulanları diye. Benim forumunuzda satış ilanım yok, ürün satarsam sizdrn izin almak durumum yok, parayı kim nereye gönderecek sizin haddiniz de değil ama @karadag Alican ı benim kasam ilan etmeniz kadar gülünç değil malesef diğer yazılanlar. Beni yıllardır tanıdığınızı söylemeniz de manasiz zira yüzyüze dahi görüşmedik hukukumuz olsa da karakterimi analiz ederkenki tespitleriniz umarım bu yalanlarınız iftiralarınız veya kulaktan dolma yalan bilgiler kadar aciz değildir. Klavye arkasında güzel bir paranoyak dünya kurmuşsunuz kendinize. Zymölleri kaça aldım kaça sattım, kimi kasa olarak kullandım, kimi dolandırdım İngiltereden ürün alırken. Lütfen detay forumunuzda haddiniz olmayan hususlarda benim hakkımda kafanıza estiği gibi konuşmayınız ve yazdıklarınızı siliniz. Aksi taktirde her türlü platformda hakkımı savunur ve ararım bundan şüpheniz olmasın. Zaten beni senelerdir tanıyorsanız bilirsiniz ki haksızlık karşısında sessiz kalmam.
 

karadag

Moderatör
The Kasa
Üsteğmen
Katılım
18 Şub 2020
Mesajlar
488
Beğeni
688
Ben kimsenin kasası olmadım, dediği gibi @nuriksari yı detailforumdan kısa süre tanıdım, sonra da detaycı arkadaşların toplandığı gruba dahil oldum. Bir şeyi iddaa eden, ispatlıyla da yükümlüdür. Ben kasa isem buyurun ispata.
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Ben kimsenin kasası olmadım, dediği gibi @nuriksari yı detailforumdan kısa süre tanıdım, sonra da detaycı arkadaşların toplandığı gruba dahil oldum. Bir şeyi iddaa eden, ispatlıyla da yükümlüdür. Ben kasa isem buyurun ispata.
Alican ben Zymöller konusunda iddiaa sahibi de bilgi sahibi olsun diye belgeleri sundum. Birisinin benim kasam olmadığı nasıl ispatlanır onu ben çözemediğim için Onur Bey kendi iddiaları ile ilgili mutlaka sunacaktır belgeleri biz de bilgi sahibi olmuş oluruz. :) Bakalım kim ne ürün almış benden, sana ne göndermiş, diğer para alışverişlerimiz neymiş. Esas benim merak ettiğim o forumda neden herşey bana bağlanıyor onu çözemedim. Diğer birkaç arkadaşın da bana bağladığı iddialar var yarın detaylı biçimde bakarız.
 

karadag

Moderatör
The Kasa
Üsteğmen
Katılım
18 Şub 2020
Mesajlar
488
Beğeni
688
Alican ben Zymöller konusunda iddiaa sahibi de bilgi sahibi olsun diye belgeleri sundum. Birisinin benim kasam olmadığı nasıl ispatlanır onu ben çözemediğim için Onur Bey kendi iddiaları ile ilgili mutlaka sunacaktır belgeleri biz de bilgi sahibi olmuş oluruz. :) Bakalım kim ne ürün almış benden, sana ne göndermiş, diğer para alışverişlerimiz neymiş. Esas benim merak ettiğim o forumda neden herşey bana bağlanıyor onu çözemedim. Diğer birkaç arkadaşın da bana bağladığı iddialar var yarın detaylı biçimde bakarız.
Ben zymöl titanium aldım, satan arkadaş Ankara’ da. Gitmişken orada elden teslim aldım onu da sana bağlayanlar oldu mesela. Onun da ispatı varsa alalım, yoksa ben ispat edeyim kimden ne şekilde aldığımı. Bir arkadaş daha var getireceğim ürünler kendi ürünleriyle çakışınca fiyat birliği yapmaya çalıştı. Aynı arkadaş klinleri ve bilt hamber killerin de senin getirdiğini söyleyip araştırılmasını istiyordu, sonra o mesajlar yöneticiler tarafından silindi, hatta sipariş verildikten sonra konu kilitlensin dediğimde konu da kökten silindi :)
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
ben şikayetçiyim kalbimi çaldin nasıl telafi edersin bilemem😊ürün alirken bide yanındaki hediyelerin paketini iki saat açmak zorundada değilim bil istedim :)
Oğuz varsa telafi edilecek birşey ederiz merak etme :) Diğer forumun yöneticileri elbette daha iyi bilirler ama burada stokları serelim bölümüne para verip aldığın ürünleri koyabilirsin bunun için forumdan atılmazsın, kimden aldığın hakkında belge sunmana da gerek yok, bunu burada sorgulama haddini de kendimizde görecek halimiz yok. Burası özgür detay forumu, gereksiz detaylara takılmayız ürün ve uygulama paylaşımlarını bekleriz bol bol.
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Ben zymöl titanium aldım, satan arkadaş Ankara’ da. Gitmişken orada elden teslim aldım onu da sana bağlayanlar oldu mesela. Onun da ispatı varsa alalım, yoksa ben ispat edeyim kimden ne şekilde aldığımı. Bir arkadaş daha var getireceğim ürünler kendi ürünleriyle çakışınca fiyat birliği yapmaya çalıştı. Aynı arkadaş klinleri ve bilt hamber killerin de senin getirdiğini söyleyip araştırılmasını istiyordu, sonra o mesajlar yöneticiler tarafından silindi, hatta sipariş verildikten sonra konu kilitlensin dediğimde konu da kökten silindi :)
Alican malum siteye girmiyorum kovulduğumdan beri zaten bu olanlardan sonra ilgimi de çekmiyor, arasıra arkadaşlar bak bunlar yazılıyor öiziliyor hakkında diyerek mesaj atıyorlar. Yoksa oradaki olaylar genel olarak benim ilgim dışımda benle ilgili olanlar hariç. Kimi kimden kaça aldın ne yaptın ne ettin benim haddime değil. Benden ürün de almış olabilirsin kimi ne ilgilendirdiğini anlamakta zorlandığım nokta o. Ben o forumda ürün satmayalı çok oldu zaten ürün getirip satan bir tedarikçi de değilim, paylaşmayı seven, ortak alım yapıp emek veren, bazen de ulaşılması zor ürünleri kendime almışken arkadaşlarım hobidaşlarım detayseverlerle paylaşırım uygun fiyata diye yurtdışından temin eden amatör bir detaycıyım. Diğer başka konular bana gereksiz geliyor
 

karadag

Moderatör
The Kasa
Üsteğmen
Katılım
18 Şub 2020
Mesajlar
488
Beğeni
688
Alican malum siteye girmiyorum kovulduğumdan beri zaten bu olanlardan sonra ilgimi de çekmiyor, arasıra arkadaşlar bak bunlar yazılıyor öiziliyor hakkında diyerek mesaj atıyorlar. Yoksa oradaki olaylar genel olarak benim ilgim dışımda benle ilgili olanlar hariç. Kimi kimden kaça aldın ne yaptın ne ettin benim haddime değil. Benden ürün de almış olabilirsin kimi ne ilgilendirdiğini anlamakta zorlandığım nokta o. Ben o forumda ürün satmayalı çok oldu zaten ürün getirip satan bir tedarikçi de değilim, paylaşmayı seven, ortak alım yapıp emek veren, bazen de ulaşılması zor ürünleri kendime almışken arkadaşlarım hobidaşlarım detayseverlerle paylaşırım uygun fiyata diye yurtdışından temin eden amatör bir detaycıyım. Diğer başka konular bana gereksiz geliyor
Bunda yanlış bir şey yok ki. Ne olsa sana maledilmesine istinaden söyledim bunu. Sende olsaydı da alırdım, titanium almak istiyordum ve o arkadaşta denk geldi. Detaycıyız yani bölücü terör örgütü gibi davranılır oldu neredeyse
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Herkese günaydın,
Bugün de bakalım karalama kampanyasında yer alan başka bir detaycı uygulamacı kardeşimiz Kutas @detail35 hakkımda neler yazmış neler yapmış arkamdan. Kutas arkadaşımız Waxplanet konusunda bana olan öfkesini zaten yazmıştı Abi artık senin yüzünden İngiltereden ürün alamayacağız senin yüzünden biz mağdur olduk, sana saygım kalmadı bu yaptığın yakışmadı gibi hoş olmayan ifadelrr kullanmıştı. Ne tesadüftür ki aynı zamanlarda kendi uygulama konusunda Zymöl kampanyasından, ortak alımdan, fırsat kaçırmamaktan, gerçekçi olmayan rakamlardan bahsetmiş hatta ne hikmet ise Dubai için maliyet hesabı dahi yapmıştır. Sanırım Kutas da detailforum ailesinin bir üyesi olarak oradaki üyelerin çıkarları için böyle birşeyler yazmıştır.

351

352

353

Bakalım kimsenin kazıklanmasını istemeyen Kutas arkadaşımız bu ürünleri getirmiş mi söylediği fiyata? ortak alıma katilmiş mı ya da Dubai ye söylediği maliyetlere ürün getirip paylaşmış mı? Bunu da aynı zamanlarda Zymöl ile ilgili ö.m. ler attığı @FuckTheFuelEconomy cevaplasın yazışmalar ile böylece hem Kutas hem de ö.m leri inceleyen tüm durumdan haberdar olan malum forum yönetimi ile ilgili biraz daha bilgi sahibi olalım.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
@FuckTheFuelEconomy Mehmet arkadaşımızın izni ile Kutas Bey in @detail35 kendisine attığı ö.m. leri paylaşıyorum.

354

355

356

357

358

Kutas Bey, benden 550TL ye Titanium aldığını söyleyen bir forum üyesine neden ö.m. ile o paraya biz Ital getireceğiz, fiyat çok yüksek, imza atmadıysanız vazgeçin diyorsunuz? Lütfen arkadaşımıza söylediğiniz ürünleri söylediğiniz fiyatlara neden getirmediğinizi söyleyiniz daha doğrusu neden benim forumda ilanı olmayan Zymöl satışımı engellemek istiyorsunuz? :) Bu sohbetin devamı bilindiği üzere, ortak alım konusu açıldı, dur Nurettin sizi kazıklamasın denildi ve ortada bir şey göremedi o fiyatlara Zymöl bekleyen arkadaşlar. Hee Kutas Bey kendi açıklamasını gene Mehmet'e yapmış sağolsun. 1 hafta önce yere göğe sığdırılamayan, koşun hücüm edin, getireceğiz, saldıracağız, ortak alım yapacağız , aman Nurettin den almayın denilen Zymöl o para etmez, Nurettin kendisinden küçükleri kandırıyor, gösteriş ve ticarer yeri olarak görüyor forumu, ben karşımda yalancı olunca dayanamam şekline dönüşüyor. Bakalım mesaja.

359

Kutas Bey, sizi tanımıyorum birkaç kere ürün istediniz yolladım, abi öğrenciyim bu ara sıkışığım dediniz indirim de yaptım ödeme de erteledim. Niçin bu şekilde kendinizden yaklaşık 15 yaş birisinin arkasından 2 kıytırık wax için entrikalar çeviriyorsunuz? Oysaki sizin whatsappınıza ben attım faturaları, hatta benim hakkımdaki ifadelerinize dikkat edin bu bir suçtur dedim fakat konuşacak bir şeyim yok avukatım seni bulur elimiz kolumuz uzun dediniz whatsapptan engellediniz. Bugün de tekrar whatsapptan yazmışsınız avukatlarım ilgilenecek seninle, susup otur yoksa susturacağım seni dostum diye mesaj atıyorsunuz? Ses kaydı yolladım iletilmedi, sanırım mesaj atıp whatsapptan engellemişsiniz. Dubai adresimi biliyorsunuz, İstanbulda da Beylikdüzü Belediyesi Kapalı Spor Salonunda beni bulabilirsiniz bir şikayetiniz varsa ben olmasam kardeşim oradadır ilgilenir, kimseyi mağdur etmeyiz, İngiltereden ürün almak konusunda sıkıntı yaşıyorsanız benim yüzünden onu da hallederiz. Hee eğer sustururum seni diye tehdit ediyorsanız adresim yukarıdadır her zaman bekleriz klavye arkasından daha etkili olacaktır yüzyüze derdinizi anlatmanız. Burdan sizi uyarıyorum lütfen saygınızı yitirmeyin aksi takdirde önce velinize şikayet edeceğim, ardından hukuki haklarımı arayacağım.
 

FuckTheFuelEconomy

Petrolhead Parking Only
PALA
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
1,164
Beğeni
2,042
Konum
İstanbul TÜRKİYE
Web sitesi
instagram.com
@FuckTheFuelEconomy Mehmet arkadaşımızın izni ile Kutas Bey in @detail35 kendisine attığı ö.m. leri paylaşıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 354

Ekli dosyayı görüntüle 355

Ekli dosyayı görüntüle 356

Ekli dosyayı görüntüle 357

Ekli dosyayı görüntüle 358

Kutas Bey, benden 550TL ye Titanium aldığını söyleyen bir forum üyesine neden ö.m. ile o paraya biz Ital getireceğiz, fiyat çok yüksek, imza atmadıysanız vazgeçin diyorsunuz? Lütfen arkadaşımıza söylediğiniz ürünleri söylediğiniz fiyatlara neden getirmediğinizi söyleyiniz daha doğrusu neden benim forumda ilanı olmayan Zymöl satışımı engellemek istiyorsunuz? :) Bu sohbetin devamı bilindiği üzere, ortak alım konusu açıldı, dur Nurettin sizi kazıklamasın denildi ve ortada bir şey göremedi o fiyatlara Zymöl bekleyen arkadaşlar. Hee Kutas Bey kendi açıklamasını gene Mehmet'e yapmış sağolsun. 1 hafta önce yere göğe sığdırılamayan, koşun hücüm edin, getireceğiz, saldıracağız, ortak alım yapacağız , aman Nurettin den almayın denilen Zymöl o para etmez, Nurettin kendisinden küçükleri kandırıyor, gösteriş ve ticarer yeri olarak görüyor forumu, ben karşımda yalancı olunca dayanamam şekline dönüşüyor. Bakalım mesaja.

Ekli dosyayı görüntüle 359

Kutas Bey, sizi tanımıyorum birkaç kere ürün istediniz yolladım, abi öğrenciyim bu ara sıkışığım dediniz indirim de yaptım ödeme de erteledim. Niçin bu şekilde kendinizden yaklaşık 15 yaş birisinin arkasından 2 kıytırık wax için entrikalar çeviriyorsunuz? Oysaki sizin whatsappınıza ben attım faturaları, hatta benim hakkımdaki ifadelerinize dikkat edin bu bir suçtur dedim fakat konuşacak bir şeyim yok avukatım seni bulur elimiz kolumuz uzun dediniz whatsapptan engellediniz. Bugün de tekrar whatsapptan yazmışsınız avukatlarım ilgilenecek seninle, susup otur yoksa susturacağım seni dostum diye mesaj atıyorsunuz? Ses kaydı yolladım iletilmedi, sanırım mesaj atıp whatsapptan engellemişsiniz. Dubai adresimi biliyorsunuz, İstanbulda da Beylikdüzü Belediyesi Kapalı Spor Salonunda beni bulabilirsiniz bir şikayetiniz varsa ben olmasam kardeşim oradadır ilgilenir, kimseyi mağdur etmeyiz, İngiltereden ürün almak konusunda sıkıntı yaşıyorsanız benim yüzünden onu da hallederiz. Hee eğer sustururum seni diye tehdit ediyorsanız adresim yukarıdadır her zaman bekleriz klavye arkasından daha etkili olacaktır yüzyüze derdinizi anlatmanız. Burdan sizi uyarıyorum lütfen saygınızı yitirmeyin aksi takdirde önce velinize şikayet edeceğim, ardından hukuki haklarımı arayacağım.
Bu posttaki konuşmalar bilgim dahilinde paylaşılmıştır. Şu ara ara kafam oldukça kalabalık olduğu için yazamadım @nuriksari sağ olsun yazmış.
Her şey benim diğer forumda Zymöl Titanium sipariş verdim dememle başladı. O posttan sonra detail35 nickli kişi bana waxı nereden kaç paraya alacağımı sordu. Ben ilk başta fiyat vermek istemedim çünkü forumda ürünlerin üzerine bir miktar kar koyup satan kimseler vardı saygıyle karşılıyordum @nuriksari da bu şekilde ürün satabilir diye ona sormadan fiyat vermek istemedim @nuriksari ye waxı soran birisinin olduğunu fiyatın aynı olup olmadığını WhatsApp Messenger aracılığı ile sordum ama hemen cevap alamadım. Detail35'e direkt Nuriye sorarak opsiyonlayabileceğini söyledim o fiyat öğrenmek isteyince benim @nuriksari ile anlaştığım fiyata yakın ortalama bir fiyat söyledim arada kalmamak için oda bana o fiyatların çok yüksek olduğunu İzmir tayfasıyla daha ucuza alacaklarını ben anlaştığım için işi bozmak istemeyeceğini söyledi. Sonra da o paralara daha üst düzey wax olan Glasür alınabileceğini ekledi. Ben başta ekonomik olarak müsait olmadığımı alamayacağımı sonra ise fiyatı uygun bulduğumu kendimi zorlayarak bir tane kendime bir tane arkadaşıma alacağımı söyledim. İmza atmadıysanız fiyat fahiş vazgeçip alabilirsiniz gibisinden bir muhabbet geçti siz yukarıda okursunuz o muhabbeti (yoksa ben paylaşırım) ben de 3 wax alacağımı @nuriksari bana haber verip wax aldığı için fiyat yüksek olsada anlaşmamı yerine getireceğimi belirttim @nuriksari muhabbetini öylece kapattık. Takip eden günlerde yıl başı yaklaştığı için waxların durumunun ne olduğunu sordum ama çeşitli bahanelerle geçiştirildim. İyice merak ettiğim ve ortalık kızıştığı için Titaniumun iptal olduğunu waxların son durumunu sordum haber beklediğini söyleyerek geçiştirdi. En son yıl başı yaklaşınca dayanamayıp beni neden oyaladığını bana karşı mı satıcıya karşı mı garezi var sordum. Bana kardeşim diye hitap ederek (aramızda herhangi bir samimiyet yok) şimdiye kadar çok mal sattığını bu şekilde yalan söylemediğini, yanlış maliyet söyleyerek kendinden küçükleri kandırmadığını, alıp almamanın bana kaldığını, kendisinin Zymöl almayı düşünmediğini, o paralara değmeyeceğini, Titaniumun yeni polisajlı arabada çok fark yaratmadığını, kendi arabasına da fusso sürdüğünü, karşısındaki yalancı olunca susmayacağını bu yüzden ağır bir şekilde eleştirdiğini insanların forumu gösteriş ve gelir kapısı olarak kullandığını buna karşı olduğunu söyledi. Sonrasında bana maliyet çıkarttı Titanium'un kargo gümrük dahil 441 TL tutacağını söyledi banada o ara @nuriksari zymöl faturalarını gümrük fişlerini yollamıştı beraber yaptığımız hesapta 485 TL malşiyet çıkmıştı biz 525TL''ye anlaşmıştık @nuriksari 500 TL'ye alabileceğimi söyledi bende bunu detail35 ile şöyle paylaştım '' Maalesef hesaplamalarınızda yanlışlık olmuş sanırım. Kutaş Bey Titanium 360 demiştiniz olmadı, Duabai örneği verdiniz 441 tl çıktıOnur Bey 300 TL demişti gene olmdı isterseniz ben size faturaları özelden veya en güzeli foruma ayrı konu açıp yollayayım afaki hesaplamalar değil gerçek rakamlar herkes görsün bilgi sahi olsun çünkü ben 1 adet Titaium aldım dolandırıcı gaspçı bavul kaçakçısı olduğunu ima ettiğiniz kişiden ve bu saçma wax konuları geçince emin olmak için gerekli belgeleri istedim gördüğüm kadarıyla koyduğu kar 35 TL (Bana 525 TL fiyat vermişti kime ne fiyat söyleyeceğini bilemediğimden size önce direk sormanızı ısrarınız üzerine afaki bir rakam olarak 550 TL demiştim.) koymuş. Belirttiğim gibi gerekli belgeleri paylaşabilirim sizin beni hazır yapmış olduğum anlaşmadan caydırma isteğinizi anlayamadım. ürün getirmiyorsunuz bana kişisel bir gareziniz mi var ürün almamı mı engellemek istiyorsunuz? Yoksa satıcıyla aranızda olan bir durumu mu bana yansıtmaya çalışıyorsunuz? ''. Detail 35 benim bu mesajıma şöyle cevap verdi: ''Tamam kardeşim sen istediğin fiyata al ürünü nuna lafım yokben satıcı ile arana asla satıştan vazgeçirmek istemdim. Nuri abi ile armada bir durum yok.'' Bu şekilde detail35 ile konuşmam son buldu Titanium Wax'ımı heyacan ile @nuriksari den teslim aldım yanımda @Basri Amca da vardı Nuri abi sağ olsun bizi gayet iyi ağırladı. Sonrasında ben waxımı foruda stokları serelim başlığı altında paylaştım @nuriksari nın bana ve arkadaşıma karşı tavrını anlattım ve aldığım waxın belgelerini paylaşabileceğimi söyledim. Çok geçmeden mesajım silindi bende neden silindiğini forum kurallarına aykırı bir şey olmadığını belirttim nuriksari nickli kullanıcının yasaklı olduğunu kilitlenen konuları tekrar tartışmaya açacak mesajların silineceğini söylediler. Bende eyvallah dedim madem öyle mesajı silmeye gerek yok mesajımı düzenleyin Nurili kısım çıksın ürünlerim gözüksün dedim yöneticilerden birisi mesajımı geri getirdi düzenledim zorla da olsa waxımı paylaşabildim. Durum böyle dostlar tam işimin sıkışkın, kafamın dolu olduğu vakitte istemesemde bu konular beni ekstra meşgul etti beni bu konularla boşu boşuna meşgul ettirenlere hakkımı helal etmiyorum en az benim kaybettiğim kadarını onlarda kaybetsin diyeceklerim bu kadar okuyup kararınızı verirsiniz. Bu Forumda bu ve benzeri olayların olmamasını temmeni ediyor ve çalışıyorum. UNUTMAYIN DETAY FORUM ÖZGÜR DETAYCILARIN FORUMUDUR HİÇ BİR BASKI VE ADALETSİZLİĞE GÖZ YUMMAYIN. Forum hakkında her türlü yapıcı eleştiri ve isteklerinize açığız ben ve diğer yönetici arkadaşlara çekinmeden danışabilirsiniz. Yazımda yanlışlarım olduysa affola. İyi günler iyi detaylar dilerim.
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Bakalım Detailforum kurucu ve yöneticisi Murat Bey hakkımızda ne yalanlar yazıyor hala beni kovdukları forumunda 2 ay geçmesine rağmen. Waxplanet Tony konusunda adresimi paylaştı suç işledi, sonradan silmesi bunu örtbas etmez. Tüm uyarılarıma rağmen kendisi ve birkaç forum üyesi durmadan hakaretler ve saygısız hatta suç unsuru içeren kelimeler kullandılar. En sonunda beni forumdan atıp, daha sonra ettiğim küfürü sanki önceden edilmiş de ondan forumdan atmışlar gibi konuşmaya algı yaratmaya devam ettiler.

391

392

393

Konuya buradatekrar girmeyeceğim fakat bir satocı ile aramda olan özel bir meseleyi foruma taşımak bundan keyif almak yanlış şekilde aksettirmek ve 5-6 aynı kişinin sürekli bana hakarer etmesine izin vermek gerçekten en basit tabiri ile büyük bir haksızlık ve saygısızlık. Ağzımdan tek kelime kötü birşey çıkmayınca da biz bu adamaı istemiyoruz deyip forumdan atmak tamamen bir senaryonun başlangıcı. Bana zaten forumda istemiyoruz deseniz ben giderdim, her defasında biz bir aileyiz deyip neler çevirdiğinizi zaten gören gördü, hala daha görüyor. Gururun yok, yok adamı dolandırdın mı gibi provakatif cümleler hele foruma yabancı birini çağırıp ilk mesajı bu konu ve İngilizce olacak şekilde konu açtırmak da oldukça tuhaf. Dediğim gibi satıcıdan para iadesi istemedim, zorla iade yaptırmadım, ürünlerin parasını peşin ödedim kendisi sonra iade yapıp ardından forumlarda orada burada ağlamaya ve tehditler etmeye dalga geçmeye konuyu götürdü, kendi bileceği iştir. Ama bunu forum ortamına taşıyıp Murat Beyin kendince beni parmakla gösterip işte size dolandırıcı deyip adres paylaşması suçtur. Zaten kendisi yaptığını benden daha iyi biliyordur. İşin tuhaf tarafı bu konunun üzerinden 2 ay geçmesine ve ben fprumda olmama rağmen her fırsatta dile getirilmesi ve başka konular açarak adımı anması tamamen bir algı operasyonu ve hadsizliktir. Bakalım Murat Bey benim hakkımda forumun huzurunu bozuyor, attık, detayımıza bakaşlm dedikleri halde neler söylemiş aylar sonra.

394

Alican arkadaşımız @karadag orada bir alım ilanı açmış ama ne hikmetse kendisini Onur Bey kasa ilan etti, Murat Bey de tetikçi iması ile satılacak mallara fatura belge ister oldu çünkü zannediyor ki ürünler benim ve Alican vasıtası ile forumlarında satış yapmaya çalışıyorum. Paranoyaklık almış başını gitmiş. Yahu ben tedarikçi değilim neden sizin forumunuzda tanımadığım hayatımda görmediğim bir detaycıyı kullanarak satış ilanı açmaya çalışayım. Siz bir ailesiniz önceliğiniz oradaki üyeler fiyatalr uygun geldi diye mi altında Nurettin arayıp paranoyak oldunuz. Komik olmayınız. Asılsız dedikodu boş işlerde adımı geçirmeyiniz ima etmeyiniz lütfen.

395

Başka birisinin konusunda gene bana geliyor laf ve Tony ile aramdaki mevzuya. Murat Bey, ben Tony nin waxlarına nasıl çökeyim, peşin para verdim ürün aldım, para iadesi yaptı satıcı kendi insiyatifi ile kargoda sıkıntı olunca, sonra da ürünler gelince sende kalsın bedava dediği halde paramı ver deyip küfür etmeye forumlarda ağlamaya başladı. Yani sizi ilgilendiren bir konu değil eğer ki Tony nin avukatı değilseniz. Öyle de olsa gidip şikayetinizi yaparsınız paranızı alırsınız geri haklı iseniz. Her defasında kovulduğum bir forumda alakasız konularda Tony nin waxlarına çöktü demeniz çok gülünç.
Diğer hususu gelince sahte isim, sipariş adresi dediğiniz sizin forumunuzun üyesi bizim forumun da yöneticilerinden Murat Kahraman @M U R A T ım siparişi ve mail adresidir. Zaten o mail adresi ile aiz kendi forumunuzun üyelik onayını yaptınız yani sahte demek oldıkça gülünç, ayrıca siparişin yollandığı İngilteredeki adresi izinsiz paylaşmanız da suçtur. Ödemeyi ben yaptım kendi paypalimdem sizden izin almadık kusıra bakmayın :) Özetle haddiniz olmayan başkalarının alışverişleri ile ilgili bu kadar forumlarda yalan yanlış konuşmak gerçekten beni karalama kampanyası uğruna yaptığınız en gülünç hareket oldu ve buna destek veren arkadaşlar oldu onlara da cevap yazarız. Murat Bey benim alışverişlerim sizi hiç ilgilendirmez, forumunuzda yalan konuşmak sizde ve bazı birkaç kişide alışkanlık olmuş malesef. Lütfen bundan sonra paylaşımlarınıza dikkat ediniz.

Bu yetmedi bir de 4.yılımızı kutluyoruz biz güzel bir aileyiz diye konu açıp gene benden bahsetmişsiniz ki oldukça manidar. Bakalım Murat Bey bu sefer neler yazmış.

396

397

398

Murat Bey, bırakın rahatsız edilen bayan kullanıcı, dolandırılan Tony lendisi anlatsın dertlerini. Kovduğunuz forumda benden bahsetmeyin hele ki size sahte isim, farklı adresler diye olayı lanse edenlere inanmayınız. Yok öyle birşey lütfen hayal dünyanızdan çıkınız. Wax yenileme öncesi kullandığım şampuan ile detay bilgimi ölçecrkseniz uygulamalarımın tamamını okursanız o şampuam sonrası kullandığım temizleyici ürünleri de görürsünüz keza uygulama konularım orada, sizin memuriyet hayatınızdan daha uzun senelerdir 20 yıldır ben wax uyguluyorum zaten ne hikmetse kendi forumunuzda sizi göremedik uygulamalrda anca ürün satış ilanları gördük kah Ahmet Abi Kimyasal adamlardan son stok Zymöl Ital ve şampuanlara uyguna alıp aileyiz dediğiniz üyelerinize 50% karla satış yapmaya çalışırken, kah Nurettin Zymöl waxlarını satamasın deyip ortak alım Zymöl açtığınız fakat neticesinde satış için ürün aldığınız, kah da şikayetler üzerine toplu ürün satış ilanlarında. Gene de benim detay tecrübemi bilgimi yargılayacaksanız da yanıltıcı ifadeler kullanmayın herzamanki gibi. o cilalı şampuan ardına ne ürün kullandığımı da iyi inceleyin. Ben kimseyi satış yapması için forumunızda kullanmadım bırakın paranoyaklığı, forumda sıkça bahsetriğiniz Zymöller için bile kendim ilan açmadım, ben tedarikçi değilim. Aldığım sattığım ürünler sizin platfromunuzda değil aylardan beri, zaren etrafta konuştuğunız gibi elimde stok da yok, aman elinde dolu ürün var bizim foruma musallat oldu paranoyaklığını da bırakın bir kenara lütfen. Sizden birkaç kez alışveriş yaptım parasını peşin ödedim hatta en son 4TL fazla göndermiştim o sizde kalmıştır onun dışındabir hesabımız yok, size soruyorum benimle ne sorununuz var ki kovdunuz ama hala forumda benden bahsediyorsunuz yalan ifadelerle. Forumunuzdan da kovulduktan sonra ettim ben o küfürü onca haksızlığa karşı. Gidin şikayetinizi yapın, forumda her gün her gün bize küfür etti istemiyoruz, ürünlerini sattırmayız, tetikçileri bırda istemiyoruz, sahte hesapla ürün almış yok cilalı şampuan kullanmış bırakın bu komiklikleri.
Adresimi yukarıda verdim, derdnizi varsa gelirainiz ya da buraya yazarsanız çözeriz, 2.kıytırık wax için haddinizi aşmayın, saygınızı yitirmeyin. Bana arkadaşını sor sana kim olduğunu söyleyeyim demişsiniz tek katıldığım nokta o. Balık baştan kokar. Arkadaşlarınız yalan ve iftara atan @onurçiko, patronculuk oynayan forumda @dragstar siz abilerinden kötü örnek alıp saçmalayan saygısızlaşan @detail35 ve yarın cevap hakkımı kullancağım hakkımda saçmalayam @tonyukuk07. İyi ki o ailenin bir üyesi değilim artık. Bu vesileyle başıma gelen en güzel şey o sahte aile ortamınızdan kurtulmak oldu, ben bilsem sizlerin böyle olduğunu zaten hiç bulaşmazdım. Size hakkım helal değildir Murat Bey bunu bilin, bırakın ben ne almışım kimden almışım ne yapmışım sizi hiç ilgilendirmez benim detay alışverişlerim. Kendinize gelin haddinizi bilin.
 

omrslhmms

Moderatör
Prof. Mürid
General
Katılım
19 Şub 2020
Mesajlar
1,420
Beğeni
4,009
Yaş
36
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.youtube.com
Herkese merhaba,

Beni diğer forumdan da tanıyanlarınız vardır, orada yazdıklarımı da görmüşseniz şimdi yazacaklarımı daha objektif yorumlayabilirsiniz.

Öncelikle @nuriksari Abi yazacaklarımın bazıları hoşuna gitmeyebilir, açıkçası sana yapılan gibi kalp kırmadan, hakaret etmeden bilip gördüklerimi aktarmak isterim.

Görüp, bildiğim, yaşadığım kadarıyla senin şuan gerekçe ve yorumların ile hatta çoğunu ispat ettiğin başlıklarda yorum yapan abilerim de benim için değerlidir, saygımı hiçbirine asla yitirmem, bir çok konuda yardımcı olmuşlardır. Hepsinden ve senden de Allah razı olsun.

Benim tarafsız olarak gördüğüm, o forumda sana hep bir ön yargı vardı, ben forumun eskilerinden değilim, ama gördüğüm sürekli bir sataşmaya maruz kalıyordun. Ama ben hep samimiyetten takıldıklarını, eğlendiğinizi falan düşünüyordum. Olayların arka planını bilemiyordum, sende de bir tiye alma, trolleme vardı ama, bunu söylemezsem olmaz. Yani biraz alaycı tavırla cevap verdiğin oluyordu üyelere. Ben hep tarzı budur dedim ve kendi adıma hiç alınmadım.

Bu wax planet olayı özelinde yazdıklarımı sen de biliyorsun, gördün. Olayda satıcıya gerekli soruları soran 1 ya da 2 kişiden biri bendim. Defalarca her yazılana sabırla ve saygıyla cevap verdin, buna çok şaşırdım öncelikle. O kadar lafa o kadar sakin kalıp tek tek her yazılana cevap verebilmek gerçekten büyük bir erdem. Ne seni tanırım, ne Onur Abiyi, ne Murat Abiyi ne de bir başkasını. Forumdan bir kaç kişi hariç tanımışlığım yoktur ki onları da forum sayesinde tanımıştım. Bu nedenle hep tarafsız ve objektif oldum. Beni en çok üzen, her ne olursa olsun adresinin paylaşılması olmuştu. Ufak bir üyelik formu dolduran herkesin erişebileceği bir alanda bu paylaşım; karşıdaki kişi idamlık da olsa yapılmamalıydı ki bunu oraya da yazmıştım hatırlarsan. Sonra hep üzerinde durduğum şey ise adamın önce para da ürün de sende kalsın deyip sonra ürünün geldiğini öğrendiğinde (ki bunu da sen ona söylemesen ruhu duymayacak) parasını geri istemesi olmuştu. Elin adamına inanılıp, haklı bulunup @nuriksari 'nın kaka ilan edilmesi beni bozmuştu. Bana veya bir başkasına ispat etmek zorunda değilsin, waxları hayır kutusuna atmışsın, beni ilgilendirmez ne yaptığın, ben olsam parasını iade ederdim ama ateş düştüğü yeri yakar, o anki halini, adamın küfürlerini vs bilemeyiz. Umrumda da değil, en iyi ihtimalle seninle bir ticari ilişki kurmam devam ederim. Ahlak ve terbiyeden bahsedilip yapılanların bazıları bu söylemlere uymayan şeylerdi.

Ben bunları orada da söyledim, burada da söylüyorum. Doğru nedir bilemeyiz, sadece anlatılanları yorumlayabiliriz. İnanmak isteyen inanır, istemeyen ilişkisini keser.

Ben oradan alım yaptığımda karşı tarafın ürünü ne kadardan aldığıyla açıkçası pek de ilgilenmiyorum. Ben tek başıma o ürünü Türkiye'ye getirmek istesem bana kaça mal olur diye hesaplıyorum, aklıma yatarsa alıyorum. Bu da satıcının vicdanı ve ahlakı ile ilgilidir. Kimden ne ürün aldıysam da helali hoş olsun.

Burada düşüncelerin daha özgür bir şekilde dile getirebildiğinden cesaret alarak yazıyorum, gerçi orada da yazdıklarım duruyor. Dileyenler ilgili konuyu bulup bakabilir. Hatta orada satıcıya doğru soruları soran 2 kişiden biri benim diğeri de @karadag 'dır.

Bence ön yargılı ve taraflı davranıldı sana. Ne sana şirin görünmek ya da ne diğer forum kurucularına şirin görünmek gibi bir niyetim yok. Hepinize saygım sonsuz sonuçta bu hobiye yıllarını vermiş iyi detaycılarsınız. Ben sizden ne koparabilirim diye bakıyorum. Bu koparma bir wax ya da ürün değil, tecrübe, bilgi ve paylaşım.

Bir türlü toparlayamadım konuyu ama kısacası inşallah olaylar daha fazla büyümez, kimse daha fazla üzülmez. Tarafsız bir göz olarak düşüncelerim bu şekildedir.

Detay kazansın.
 

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Herkese merhaba,

Beni diğer forumdan da tanıyanlarınız vardır, orada yazdıklarımı da görmüşseniz şimdi yazacaklarımı daha objektif yorumlayabilirsiniz.

Öncelikle @nuriksari Abi yazacaklarımın bazıları hoşuna gitmeyebilir, açıkçası sana yapılan gibi kalp kırmadan, hakaret etmeden bilip gördüklerimi aktarmak isterim.

Görüp, bildiğim, yaşadığım kadarıyla senin şuan gerekçe ve yorumların ile hatta çoğunu ispat ettiğin başlıklarda yorum yapan abilerim de benim için değerlidir, saygımı hiçbirine asla yitirmem, bir çok konuda yardımcı olmuşlardır. Hepsinden ve senden de Allah razı olsun.

Benim tarafsız olarak gördüğüm, o forumda sana hep bir ön yargı vardı, ben forumun eskilerinden değilim, ama gördüğüm sürekli bir sataşmaya maruz kalıyordun. Ama ben hep samimiyetten takıldıklarını, eğlendiğinizi falan düşünüyordum. Olayların arka planını bilemiyordum, sende de bir tiye alma, trolleme vardı ama, bunu söylemezsem olmaz. Yani biraz alaycı tavırla cevap verdiğin oluyordu üyelere. Ben hep tarzı budur dedim ve kendi adıma hiç alınmadım.

Bu wax planet olayı özelinde yazdıklarımı sen de biliyorsun, gördün. Olayda satıcıya gerekli soruları soran 1 ya da 2 kişiden biri bendim. Defalarca her yazılana sabırla ve saygıyla cevap verdin, buna çok şaşırdım öncelikle. O kadar lafa o kadar sakin kalıp tek tek her yazılana cevap verebilmek gerçekten büyük bir erdem. Ne seni tanırım, ne Onur Abiyi, ne Murat Abiyi ne de bir başkasını. Forumdan bir kaç kişi hariç tanımışlığım yoktur ki onları da forum sayesinde tanımıştım. Bu nedenle hep tarafsız ve objektif oldum. Beni en çok üzen, her ne olursa olsun adresinin paylaşılması olmuştu. Ufak bir üyelik formu dolduran herkesin erişebileceği bir alanda bu paylaşım; karşıdaki kişi idamlık da olsa yapılmamalıydı ki bunu oraya da yazmıştım hatırlarsan. Sonra hep üzerinde durduğum şey ise adamın önce para da ürün de sende kalsın deyip sonra ürünün geldiğini öğrendiğinde (ki bunu da sen ona söylemesen ruhu duymayacak) parasını geri istemesi olmuştu. Elin adamına inanılıp, haklı bulunup @nuriksari 'nın kaka ilan edilmesi beni bozmuştu. Bana veya bir başkasına ispat etmek zorunda değilsin, waxları hayır kutusuna atmışsın, beni ilgilendirmez ne yaptığın, ben olsam parasını iade ederdim ama ateş düştüğü yeri yakar, o anki halini, adamın küfürlerini vs bilemeyiz. Umrumda da değil, en iyi ihtimalle seninle bir ticari ilişki kurmam devam ederim. Ahlak ve terbiyeden bahsedilip yapılanların bazıları bu söylemlere uymayan şeylerdi.

Ben bunları orada da söyledim, burada da söylüyorum. Doğru nedir bilemeyiz, sadece anlatılanları yorumlayabiliriz. İnanmak isteyen inanır, istemeyen ilişkisini keser.

Ben oradan alım yaptığımda karşı tarafın ürünü ne kadardan aldığıyla açıkçası pek de ilgilenmiyorum. Ben tek başıma o ürünü Türkiye'ye getirmek istesem bana kaça mal olur diye hesaplıyorum, aklıma yatarsa alıyorum. Bu da satıcının vicdanı ve ahlakı ile ilgilidir. Kimden ne ürün aldıysam da helali hoş olsun.

Burada düşüncelerin daha özgür bir şekilde dile getirebildiğinden cesaret alarak yazıyorum, gerçi orada da yazdıklarım duruyor. Dileyenler ilgili konuyu bulup bakabilir. Hatta orada satıcıya doğru soruları soran 2 kişiden biri benim diğeri de @karadag 'dır.

Bence ön yargılı ve taraflı davranıldı sana. Ne sana şirin görünmek ya da ne diğer forum kurucularına şirin görünmek gibi bir niyetim yok. Hepinize saygım sonsuz sonuçta bu hobiye yıllarını vermiş iyi detaycılarsınız. Ben sizden ne koparabilirim diye bakıyorum. Bu koparma bir wax ya da ürün değil, tecrübe, bilgi ve paylaşım.

Bir türlü toparlayamadım konuyu ama kısacası inşallah olaylar daha fazla büyümez, kimse daha fazla üzülmez. Tarafsız bir göz olarak düşüncelerim bu şekildedir.

Detay kazansın.
Ömer o Wax Planet konusuna kim ne yazdı inan not almadım, saygısız ifadeler dışında. Saygısızlığı bırak, yargısız infaz ve suç unsuru var ortada orada adres paylaşmak ve kullanılan ifadeler bakımından. Defalarca uyardım dikkatli dil kullanın diye ama bu uyarıyı yapması gereken moderatörler bizzat kullandı en ağır ifadeleri gene de tek tek cevap yazdım. Konuda haklı haksız aranmak dışında Nurettini işaret edip parmakla gösterip tu kaka yapmaya döndü. O konu açıldı bana söylediler ya Ömer girip baktım 10 dakika sonra dedim ki beni forumdan atmak için kendilerini haklı gösterecek bir sebep arıyorlar, üstüme gelip kızdırıp ağzımdan kötü laf söylememi bekliyorlar, yapma Nurettin saygını bozma ne olursa olsun dedim ve bozmadım. Forumdan atıldım haksız yere biz bu adamı burda ve hayatımızda istemiyoruz dolandırıcı bilmem ne denildi ve ardına ben küfür ettim whatsapp grubumuzda çünkü içimden geldi, az bile etmişim ki hala 3 ay geçmiş orda yalanlar iftiralar beni karalamalar devam ediyor. Hala daha deniliyor ki foruma küfür etti ondan kovduk. Yalan. O da ispatlanır whatsapp grubunda tarih saat belli :)
Söylediğin kişilerle benim sohbetim alışverişim var, hukukum var ama hiçbirisini tanımam, detay için toplanılmış bir forumda konuyu buraya kadar taşıyan ben değilim, şarkı paylaştı diye forumdan atılanlar, resim paylaştı benden para verip aldığı ürünü diye kovulanlar, ilan açacak diye kesin Nurettin yollamıştır diye tetikçi denilen forumdan atılanlar, ilanları onaylanmayanlar, yeni üye olacaklara gbt araştırması yapmak istemeleri, benden ürün almış hediye için teşekkür edenlerin mesajlarını silmeleri derken iş çok büyüdü oysa ki ben hep dedim gelin konuşalım çözelim ortada bir sıkınto var ise. Burdan tekrar soruyorum benimle ilgili sıkıntıları nedir ? Ortak alım yaptım bir sürü kime eksik ürün gitmiş, kimi kazıklamışız? 2000 tane mesaj yazmışım 1500 tane beğeni almışım, üslübum yazış şeklim bazılarınıza tuhaf veyahut bazen sert gelebikir ama çok kişiye destek oldum, bilgi paylaştım whatsapptan sabah akşam cevap yazdım karşılıksız. Yani ben kadın üyeyi rahatsız eden, insanların satış konularını baltalayan, İngiliz satıcıyı dolandıran (nasıl oluyorsa) cilalı şampuanla wax öncesi yıkama yapan, sahte hesaplarla Tony den ürün alan, yok fake profil ile yalvaran bir detaycı oldum. Eğer tüm sorun Tony ile aramdaki 55 pound ise kimseyi ilgilendirmez, ben kendisine mesaj attım aramız böyle kalmasın halledelim dedim yok beni rahatsız etme dedi . Bunu bile oraya Nurettin ürün için yalvarıyor diye yansıttılar. Ömer @omrslhmms benim yüzümden İngiltereden ürün alamayacaklarını söyleyip durdular hatta bir kişi konu açtı wax alacakmış Tony den de Nurettine mi alacan demiş çocuk mağdur olmuş. Bunları gülerek izliyorum çünkü ben ürün yollamayacağız denilen mail adresi ile ödeme yapıp ürün alıyorum hem de öyle 1-2 tane değil onlarca. Arkadaşlarımızla paylaşalım uyguna gelsin diye bir dolu ürün aldık herhangi bir sorun yok benim dışımda herkes benim yüzümden mağdur nedense :) Ben 39 yaşındayım, bu forumdaki çoğu kişi ilkokula giderken ben wax uygulardım, İngiltereden Amerikadan ürün getirtirdim. Bu marifet değil merak işidir imkan da değil, ama ben hep paylaştım ticari olarak düşünüp entrikalar yalanlar konuşmadım. Hatam, kırdığım varsa affola. Bırak sen Wax Planet ile alışverişimi kim haklı kim haksız. Kimin haddine bana o lafları kullanmak, kimin haddine iftira ile 300e aldı 500e aldım deyip satıyor demek? Kimin haddine hani waxları kutuya atmıştın bak kullanıyorsun demek? Kimin haddine fake hesaplarla ürün alıyor, Tony ye yalvarıyor ürün almak için demek? Kimin haddine sahte mail ile yok arkadaşım İngilterede değil Dubaiye Nuri ye yolla diye kendim atmışım mesaj Murat Kahraman adına demek? Kimin haddine Nuri ve muridleri demek, kimin haddine tetikçisin sen, Nurinin kasasısın sen Alican demek @karadag ? 55 pound yapılan alışveriş değil sorun, sorun orası bizim forumumuz herşeyi biz kontrol ederiz manipüle ederiz kendi amaçlarımız için demeleri. İstediklerini yapabilirler forum onların ama Nurettin ismi benim, benden bahsederken kamuya açık alanda saygı ve yalandan uzak dursunlar. Bize küfür etti deyip her türlü ahlaksızlığı kendilerine hak görmesinler. Ben hakkımı helal etmiyorum. Etmeyeceğim. İnsanlar ne düşünür kim haklı kim haksız umurumda değil çok uzun senelerdir, o yüzden konu benim için çok daha farklı.
Tekrar hoşgeldin tatsızlıklar biter ki bence hiç olmamalı zaten, bana düşen ne ise yaparım çok kere de dedim gelin konuşalım derdiniz varsa çözelim @karadag bilir. Fakat konuşacak birşey yok, sorun yok diyenler hergün bir karalama kampanyası, yalan ve iftranın içindeler. Bunlara kayıtsız kalmam mümkün değildir.
Bu forum, umarım bir gün para verip aldığı ürün sevmediğim birisine ait diye o üyeyi kovduğum, mesajını sildiğim, hayır sen falancanın ürününü satıyorsun belge sunman lazım dediğim günlere gelmez. Gelir ise lütfen bana nereden geldiğimi bu forumu neden kurduğumuzu,çıkış noktamızı, geldiğimiz yeri hatırlat Ömer. Senin ismin hoşgeldin mesajımda yazdığım gibi hem anlamlı oğlumun ve babamın ismi olduğu için hem de sorumluluğu ağırdır, hak hakkaniyet adaleti temsil eder. Gördüğün her adaletsizliği, haksızlığı burada yazabilirsin dile getirebilirsin burası özgür detaycıların forumu yok öyle buranın patronu biziz, seni atarız, istersek mesaj sileriz, yok ilan açacaksan belge isteriz istediğimizden, istediğimize de at koşturturuz. Biz bir aileyiz, tek derdimiz detay, ticari beklentimiz yok gibi klişelere de gerek duymuyoruz. Çok konuşan iş yapamaz, iyi vakit geçirmek için buradayız ortak hobimiz üzerinden gerisi teferruattır çözeriz.
Detay hep kazanır da hangi açıdan baktığına bağlıdır kazanç. Kim neyi kaça almış kaça satmış haddim hiç değildir bana düşmez evrak istenmez burada. Velhasılkelam yalan, iftira, entrikaya burada da izin verilmez kişilerden bağımsız herkes için geçerli. Alt tarafı araba yıkayacaz, detay yapacaz sorun olacak bir durum yok bence ortada.
 
Son düzenleme:

nuriksari

Yönetici
General
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
3,077
Beğeni
7,103
Yaş
40
Konum
Dubai/İstanbul
Herkese selam,
Bu tatsız konular bitsin istiyorum ama malesef çok cevap vermem gerektiğini hissettiğim konular ve kişiler var, umarım bitince bunlar devamı gelmeyecektir. Gelirse de burdan devam ederim, öyle Kutas Bey @detail35 in engellediği whatsapptan engeli kaldırıp mesaj atıp tekrar engellleyip susmazsan sustururum demesi ile susacak da değilim. Nerde ne zaman ne şekilde konuşacağıma kendim karar verecek durumdayım çok şükür.

429

Avukatlarla uğraşacak bir durum yok, şikayetiniz varsa savcılığa gidersiniz, suçumuz varsa cezasını çekeriz neden uğraşayım avukatlarla. Susup oturmayacağımı zaten biliyorsunuz nasıl susturacaksınız onu gerçekten merak ediyorum. Dediğim gibi aramızda 15 yaş fark var, arkamdan entrikalar çevirip hakaretler edeceksiniz bu terbiyesizliğiniz yetmeyecek bir de ben bunları yazınca burada mesaj atacaksınız susmazsan sustururum diye tehdit olarak. Adresim sizde var, yukarda da yazılı Cuma günü o adreste olacağım 1 hafta beklerim eğer susturmaya gelecek olursanız.
Şimdi bakalım 1 sene whatsapp grubumuzda bizimle olan selam sabah paylaşan sonra da grupta yazılanları bizden izin almadan forum yönetimine ileten Can arkadaşımız @_CaN_ ne mesaj yazmış Wax Planet konusunda hakkımda.

430

Herkes kendi ahlakı ne iae ona göre yorum yapmış doğrudur. Sizin ahlakınızı gördük laf taşırken, yönetici arkadaşlarınızın ahlakını da gördük bir dolu hakaret ederken, adresimi paylaşıp hedef gösterip suç işlerken. Benim anlamadığım bir satıcının para iadesi yapıp sonra parasını isteyip alıcıya küfür etmesi etrafta konular açıp ağlaması tehditler etmesi daşga geçmesi neden sizin bu kadar hoşunuza gitti ya da ilgilendirdi onu çözemedim. Forumu ilgilendiren pekçok nokta var demişsiniz ama tek derdiniz Nurettini kötüleyip forumdan atmak, beni istemediğinizi söyleseniz zaten giderim bunlara gerek yoktu ki Can Bey. Size tek bir sorum var acaba forum yönetimine ilettiğiniz benim onlara ettiğim küfür ne zaman yapıldı? Forumdan atıldıktan sonra mı yoksa her fırsatta söyledikleri yalan gibi küfür etti o yüzden attık şeklinde mi oldu olay? Bizim açacak bir konumuz yoktu o ara çözüm için, arkanızdan konuştuklarımız yüzünüze söyleyemeyeceğimiz ya da söylemediğimiz şeyler değil zaten ben ve arkadaşlarım klavye arkasında da önünde de farklı değiliz. Kim olursa haklıya hakkının teslim edilmesi demişsiniz ama haksızlık yapan, hakaretler eden, köstebeklik yapan, iftira atan, yalan konuşan ne hikmetse hep sizin yönetici grubunuz ama haksız olan İngiliz satıcıyı dolandıran Nurettin size göre. Oldukça gülünç.

Bakalım @Atocan Bey ne demiş Wax Planet konusunda ve daha sonra ben dorumdan atıldıktan 2 ay sonra.

431

Yaşım küçük değil doğrudur 39 yaşındayım, cahil de değilimdir 2 üniversite bitirdim, lakin haram ve helal konusunda karar mercii siz iseniz olmaz. Zaten yanlısınız çünkü resim atıp elin ecnebisini utandırsaydın demişsiniz de ben zaten yazdıklarını yolladım, kendiai de küfür ettim dedi, para iadesi istemediğim de orda gözüküyor, krndiai bana yazmış paranı yolladım ürünler gelirse ücretsiz senin olsn diye, kusura bakmayın size haklılığımı da kanıtlamak durumunda değilim sizin düşünceleriniz farklı olabilir. Haram için karar verebiliyorsanız ben size sorayım siz söyleyin haram mı helal mi kul hakkımı?
Forumunuzda ürün satan arkadaşlardan birisi @moondance Emre kargoda ürün zarar görünce alıcıya ücret iadesi yapmadı hatta banane dedi, küfüre hakarete varan ifadeler konuştu, bir arkadaşımıza klin getirdim sana özel dedi ama telefonlarına çıkmamaya başladı arkadaş ona güvenip kendi kurulama havlusunu satmış, aynı ürün satıcısı Klin getirecem çok iyi kampanya yapacam görecek Atalay @tonyukuk07 adam kazıklıyor 210a Klin mi satılır deyip ortadan kayboldu sonra Atalaycığım Atalaycığım diye forumda konularına yazmaya, insanlara gidin Atalaydan wax alın kaçırmayın demeye başladı. Bunlar helal midir haram mıdır kul hakkı mıdır yoksa haram sadece bana mı özel? Ya da Onur @onurçiko iftira attı 30üe aldın 500e aldım diyorsun Zymölleri diye, ya da Kutas @detail35 arkamdan ürün sattığım insanlara ö.m atıp Nurettin sizi kazıklayacak vazgeçin ben getirecem daha uyguna diye meaajlar attı. Bunlar helal midir hocam?

Bakalım 2 ay sonra ben forumda yokken neler demiş aynı kişi.

432

Atocan bey @Atocan Nuri ve muridleri ne demektie, ne kurbanı düşürüyoruz biz? Siz kendinizi kim sanıyorsunuz da bu ifadeleri kullanıyorsunuz? Biriniz muridler der diğeri tetikçiler der birisine kasa denilir, biz çete miyiz örgüt müyüz? Bu sözleriniz suçtur lütfen siliniz kşmseyi zan altında bırakmayınız kendi pisliklerinizi temizleyiniz.
 

mindthegap

Özgür Üye
Er
Katılım
14 Şub 2020
Mesajlar
50
Beğeni
79
Son cumlene sonuna kadar katiliyorum. Nuri ve ekibi, Nuri ve muridleri, Nuri ve grubu vs.. Koskoca adamlar ve fesat dusunceleri.. cok yanlis bu tarz soylemler
 

M U R A T

Özgür Üye
Çavuş
Katılım
15 Şub 2020
Mesajlar
212
Beğeni
322
Klin mevzusunu biraz daha açmak istiyorum olay başka bir forumda klin glass shine arıyorum konusunu açmamla başladı. @moondance nickli Emre aralık ayını beklersen getiririm dedi. Daha sonra whatsapp tan konuşmaya başladık ve siparişime glass shine haricinde kurulama havlusu, wax silme bezi ve şampuan ekledim. Aslında alım yapmayacağını benim için alım yaptığını fiyat sorduğumda ise uk alış fiyatına vereceğini insanlığın ölmediğini söyledi. Bunun üzerine elimdeki kurulama havlusunu sattım. Ara ara ürünlerin ne zaman geleceğini whatsapp üzerinden sordum uçak tarihini sefer numarasını paylaştı fakat son durumda konu açmamın üzerinden yaklaşık 5 ay geçti ve hala sipariş ettiğim ürünlerimi alamadım. Alış-veriş yapacakların bu durumu göz önüne almaları menfaatlerine olur.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt